5 fakti par kredītu kalkulatoriem – FAQ

Papildus patiesai informācijai diemžēl pastāv arī nepatiesa informācija par kredītu kalkulatoriem un to lietošanu. Ja rodas šaubas par kredīta kalkulatora lietošanu, ir vērts precizēt informāciju laicīgi.

Bieži uzdotie jautājumi par kredīta kalkulatoru

Kredīta kalkulators ir labs instruments, plānojot kredītu. Tas nevienā brīdī neuzliek saistības kredītu noformēt. Ar kredīta kalkulatora palīdzību var novērtēt ikmēneša maksājumus, kopējās izmaksas vai piemērotāko aizdevuma termiņu dažādiem aizdevumiem, neraizējoties par turpmākām darbībām. To var arī izmantot, lai pārbaudītu, kā aizdevuma termiņa maiņa ietekmē ikmēneša kredīta maksu vai cik lielā mērā procentu likmju pieaugums varētu palielināt kopējās kredīta izmaksas.
Kredīta kalkulatorā jāievada pieci dažādi kritēriji: aizdevuma summa, aizdevuma termiņš, procentu likme, aizdevuma noformēšanas izmaksās un konta pārvaldīšanas maksa. Šī informācija ir nepieciešama, lai kredītu kalkulators parādītu ticamu rezultātu. Līdz ar to kredītu kalkulatorā nav nepieciešams ievadīt nekādus personas datus, tikai ar aizdevumu saistītu informāciju. Sīkāka informācija nepieciešama tikai tad, kad nolemsiet pieteikties aizdevumam. Ir svarīgi atzīmēt, ka kredīta kalkulators nav tas pats, kas kredīta pieteikums.
Kad pieprasītā informācija ir ievadīta kredītu kalkulatorā, tas parādīs kopējās un visas aizdevuma izmaksas. Tās būs sadalītas izdevumos, lai tos būtu viegli salīdzināt, izvērtējot dažādus kredītus. Kredītu kalkulators parāda kopējās aizdevuma izmaksas, kopējo konta pārvaldīšanas maksu, kā arī galīgo aizdevuma summu un ar to saistītos izdevumus. Turklāt tas vienmēr aprēķina faktisko gada procentu likmi, kurā papildus nominālajai jeb bāzes procentu likmei ir iekļautas arī citas izmaksas, kas saistītas ar kredītu. Meklējot lētāko aizdevumu, visdrošāk ir balstīties uz gada procentu likmi. Papildus kredīta izdevumiem kalkulators parāda arī ikmēneša maksu skaitu vēlamajā aizdevuma periodā. Piemēram, ja vēlaties panākt noteiktu ikmēneša maksājumu, kalkulatorā varat pielāgot aizdevuma termiņu, lai panāktu vēlamo ikmēneša maksājumu.
Internets piedāvā daudz dažādu kredītu kalkulatoru. Tik tiešām, aizdevumu kalkulatori mūsdienās ir ļoti populāri, jo tie palīdz pieņemt lēmumus par aizņemšanos un atvieglo kredīta izvērtēšanu. Pastāv specifiski kredītu kalkulatori, kas izstrādāti noteiktu kredītu veidu aprēķiniem, piemēram, hipotekārajam kredītam, auto kredītam vai patēriņa kredītam. Jāņem vērā, ka kredīta kalkulators var veikt neprecīzus vai no reālā piedāvājuma atšķirīgus aprēķinus.
Darbības, ko jūs veicat ar kredīta kalkulatora starpniecību nekad nenovedīs pie reāla aizdevuma noformēšanas. Kredīta kalkulators tikai palīdz novērtēt aizdevuma izmaksas. Arī aizdevuma pieteikums netiek pārsūtīts bankai vai nebanku aizdevējam, tas vienmēr ir jāsagatavo un jāapstiprina patstāvīgi. Kredīta pieteikumam ir nepieciešams vairāk informācijas nekā kredīta kalkulatoram. Kredīta kalkulators noder maksātspējas izvērtēšanā, jo ar to jau iepriekš var noteikt, kādu ikmēneša maksu var veikt saskaņā ar savu budžetu. Protams, ka kredīta pieteikums un piedāvājums saņemšana ļauj apzināt savas kredīta iespējas vēl reālāk, taču gala nosacījumus jūs apstiprināsiet tikai tad, kad noslēgsiet kredīta līgumu.

Kopsavilkums

  • Kredīta kalkulators ir ērti lietojams un ātrs.
  • Kredīta kalkulatorus var izmantot, lai aprēķinātu ikmēneša maksājumus, kopējās izmaksas un aizdevuma termiņu.
  • Kredīta kalkulatora izmantošana neuzliek par pienākumu aizņemties.
  • Kredīta kalkulatorā tiek aizpildīta tikai aktuāla informācija gan par kredītu, gan kredīta pieprasītāju – piemēram, aizdevuma summa, aizdevuma termiņš, procentu likme, aizdevuma noformēšanas izmaksas un konta pārvaldīšanas maksas apmērs.
  • Kredīta kalkulators parāda kopējās procentu izmaksas un aprēķina kredīta izmaksas pēc faktiskās gada procentu likmes.
  • Kredīta kalkulatorā sniegtais rezultāts nekad nav garantija aizdevuma saņemšanai, tas palīdz novērtēt aizdevuma izmaksas.
  • Aizdevuma pieteikums nekad netiek pārsūtīts bankai vai nebanku kreditoram. Izmantojot aizdevuma kalkulatoru, tas vienmēr ir jāiesniedz atsevišķi.

Tāpat der atcerēties, ka kredīta pieteikumā vienmēr būs nepieciešams norādīt vairāk informācijas nekā tas ir nepieciešams kredīta kalkulatoram. Tā pat vēlams sagatavot visus pielikumus, kas nepieciešami pieteikuma iesniegšanai, pat ja tie nav nepieciešami uz doto brīdi.

Vai esat jau izmēģinājuši kredīta kalkulatoru?